Ten temat to wciąż futurystyka, ale… coraz bardziej rzeczywista 🙂 Jak widać Colway, dzięki nowym Przyjaciołom – Pasjonatom rozpędza się coraz bardziej, a substancje, które stopniowo wprowadza do swoich produktów, budzą naprawdę ogromne zdumienie 🙂
Nowa funkcja peptydów kolagenowych
Polski hydratowany kolagen, a dokładnie peptydy z rozpadu jego spiral, są wspaniałym stymulatorem fibroblastów – komórek produkujących kolagen w naszej skórze (artykuł z informacjami na ten temat)
Ale naukowcy współpracujący obecnie z Colway pokazali, że peptydy kolagenowe dzięki potężnemu powinowactwu biochemicznemu z ludzką skórą, mogą być wspaniałym nośnikiem dla różnych innych substancji aktywnych.
Przypominam, że naukowcy opanowali biotechnologię kontrolowanego rozpadu potrójnej helisy. Stąd już tylko krok do wyizolowania tych peptydów, jakie mogą pełnić funkcje transportowe.
To, że peptydy naszego kolagenu potrafią być nośnikami innych substancji aktywnych, co najmniej nie gorszymi, niż liposomy, nanosomy, mikrosomy, biosfery, talasfery czy mikrogąbki – jest już pewne.
Nie wiadomo natomiast, ile trzeba będzie poczekać na taki żel kolagenowy, którego peptydy mogłyby transportować substancje wpływające na skórę jeszcze lepiej.
Kwasy Nukleinowe RNA i DNA w kosmetykach Colway
Pasjonaci, z którymi współpracuje Colway skupiają się m.in. na kwasach nukleinowych, czyli DNA i RNA. To już są najbardziej zaawansowane technologie, ale dostępne obecnie także w Polsce i powoli wdrażane.
Wyobraźmy sobie kolagen z żywym (natywnym) DNA i RNA – substancjami, które niosą pełną informację genetyczną – wzorzec, matrycę białek, które uruchamiają replikację struktury skóry.
Brzmi to zupełnie jak science fiction, ale dotychczasowe żmudne badania i pierwsze obiecujące próby pokazują, że chyba jednak bardziej „science”, niż „fiction”.
Wizualizacja fragmentu DNA
Światło w tunelu zapaliło się w lipcu 2014 roku.
Biznesowi Przyjaciele Colway otrzymali od japońskich partnerów próbki natywnej formuły kwasów nukleinowych. Zostały one wyekstrahowane z ryb, a dokładnie z mleczu łososia.
Poprzez jego oczyszczanie otrzymuje się gotową substancję z bardzo wysoką zawartością łańcuchów DNA i RNA (ponad 30%) oraz bardzo wysoką zawartością protaminy i argininy.
Efekty, jakich można się spodziewać:
Jakie efekty zaobserwowano w poczynionych do tej pory w Polsce eksperymentach in vitro? Oto one:
- aktywacja komórek (najważniejsza funkcja)
- działanie antyoksydacyjne
- rozszerzenie naczyń obwodowych (udrożnienie krążenia)
- poprawa metabolizmu lipidów
- zwiększenie poziomu cholesterolu HDL
- zmniejszenie poziomu cholesterolu LDL
- szybsze gojenie ran
- zwiększenie syntezy ATP – nukleotydu, który odpowiada za przekazywanie energii niezbędnej m.in. do podziału komórki i innych procesów biosyntezy (bez energii te procesy nie zachodzą).
Kwasy nukleinowe są bowiem już od kilku lat stosowane na Dalekim Wschodzie także w suplementach diety. I powodują:
- zwiększenie umiejętności uczenia się i pamięci (obniżają obumieranie komórek hippokampu)
- poprawę czynności wątroby
- zwiększenie ilości „dobrych” bakterii jelitowych
- zmniejszenie objawów demencji starczej
- zwiększenie absorpcji żelaza i wapnia
- zwiększenie metabolizmu alkoholu
- działanie przeciwrakowe
- działanie antyalergiczne
- wzmocnienie układu odpornościowego
- działanie obniżające zmęczenie
- pozytywny wpływ na neurotransmisję
- zwiększenie przepływu krwi i obniżenie jej ciśnienia
- wyrównanie poziomu hormonów
- zmniejszenie efektu menopauzy
- zwiększenie libido
Colway również rozważa w przyszłości wprowadzenie suplementy diety zawierające natywne formy kwasów nukleinowych. W tej branży nie posiada ich bowiem nikt.
Pierwsze fazy badań się już się odbyły – wyniki są spektakularne 😀
Przypominam, że Kolagen Natywny pozwala się mieszać z wieloma substancjami i to bez pomocy jakichkolwiek emulgatorów. Jest to więc temat bardzo przyszłościowy. Tym bardziej, że równolegle podobne badania prowadzone są w Japonii. Obiecano Colway wgląd do ich wyników 🙂
———————————————
Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to”, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu. Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób.
Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku i polubić mojego Fanpage’a 🙂