Najnowsze badania naukowe przeprowadzone przez Petera Pugliese i G.E. Pierarda dowodzą, że niedobór kolagenu w skórze może determinować powstawanie cellulitu.
Naukowcy stwierdzili, że cellulit jest wynikiem oddziaływań pomiędzy tkanką tłuszczową oraz tkanką łączną, na którą oddziałują hormony płciowe. Mają one kontrolować w szczególności powstawanie cellulitu w okolicach bioder i ud, które są częściami ciała istotnymi w okresie ciąży i laktacji.
Głównym sprawcą tego stanu rzeczy jest estrogen, który przyczynia się do rozbijania kolagenu w szyjce macicy, ułatwiając tym samym poród. Dlatego też mężczyźni, u których poziom estrogenu jest dużo niższy, są w znacznie mniejszym stopniu narażeni na cellulit.
Stwierdzić można, że cellulit jest u kobiet czymś NATURALNYM. Dotyczy niemal każdej kobiety, w większym lub mniejszym stopniu. Rozbijanie kolagenu przez estrogen rozpoczyna się w okresie dojrzewania, a kończy długo po menopauzie.
Jak Wygląda Proces Powstawania Cellulitu Według Najnowszych Badań?
Ciekawy jest fakt, że rozkład włókien kolagenowych jest biologiczną funkcją cellulitu. Wynika z tego, że kobiety cierpiące na nadmiar cellulitu mają również problem z nadmiernym rozpadem włókien kolagenowych.
Proces powstawania cellulitu można podzielić na kilka etapów:
- Estrogen wpływa na fibroblasty (komórki produkujące kolagen)
- Fibroblasty oddziaływują na kolagenazy (enzymy potrafiące rozbijać włókna kolagenowe)
- Kolagenazy rozbijają owe włókna kolagenu
- Włókna kolagenu zanikają, pozostaje tkanka tłuszczowa
- Tkanka tłuszczowa rozchodzi się w kierunku powierzchni tkanki miękkiej skóry
- Niczym nie krępowane komórki tłuszczowe rozchodzą się i mnożą blisko powierzchni skóry, co zauważalne jest jako cellulit.
Jak więc widać kolagen tworzy swoiste rusztowanie, trzymające w ryzach tkankę tłuszczową. Dzięki niemu komórki tłuszczowe pozostają ciasno upakowane i nie rozrastają się do swych pełnych rozmiarów.
Co ciekawe, im więcej tłuszczu jest w organizmie, tym więcej estrogenu produkują jajniki i proces powstawania cellulitu postępuje, wydostając się spod kontroli.
Logiczne wydaje się, że aby przerwać to błędne koło należy zapanować nad rozpadem włókien kolagenowych.
Powyżsi naukowcy jednak nie byli pierwsi, którzy zauważyli związek pomiędzy niedoborem kolagenu a występowaniem cellulitu. Dr Deborah Jellman z Nowego Jorku wykazała, że cellulit ma ścisły związek z osłabieniem kolagenowych elementów tkanki łącznej wiążących skórę z leżącymi pod nią strukturami.
Warto więc zainwestować w kosmetyki i suplementy diety z kolagenem, które przyczynią się do zwiększenia ilości tego białka w skórze. Oczywiście tylko z żywym kolagenem, a nie „peptydową padliną”, którą znajdziesz w większości kosmetyków.
Jak Wykonać Pełen Zabieg z Pomocą Kolagenu Naturalnego?
Na początek najlepiej usunąć obumarły naskórek i odblokować pory, przygotowując skórę do dalszych zabiegów. Wykonaj peeling całego ciała. Warto go połączyć z intensywnym masażem skóry, który poprawi ukrwienie i zwiększy wchłanialność kosmetyków.
W kolejnym kroku należy użyć Kolagenu Naturalnego SILVER, aby odbudować włókna kolagenowe, które utrzymują tłuszcz w ryzach. Kolagen zaleca się aplikować na dokładnie umytą i mokrą skórę, dwa razy dziennie.
Ostatnim krokiem jest zastosowanie SERUM WYSZCZUPLAJĄCEGO Anti-cellulit – balsamu do ciała, o zapachu i barwie cappucino.
———————————————
Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to”, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu.
Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób. Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku 🙂
Dobry artykuł
U mnie tak się zadziało.
Nie miałam celulitu do 55 roku życia.
Po 55 zaczęłam się starzeć i posypało się ze wszystkich stron: zmarszczki, tycie, celulit.
Bardzo ciekawy artykuł i wierzę, że tak się dzieje.