Garściami wypadają Ci włosy? Znów masz problem z włosami? Dość mocno przerzedzają Ci się włosy?
Poniżej przedstawię Ci tani, łatwy i naturalny sposób, by cieszyć się bujną fryzurą – dzięki temu szybko zauważysz pierwsze efekty.
Zapraszam!
To, czy włosy są gęste, mocne czy przerzedzone i słabe, zależy od zdrowia skóry głowy i cebulek włosowych. Aby poprawić ich kondycję, koniecznie (!!) warto jest zastosować kurację olejkami.
Niektóre z nich leczą skórę z łupieżu, łojotoku, łagodzą świąd oraz dostarczają cebulkom witamin i składników odżywczych. Wystarczy olejki nakładać co 3-4 dni przez kilka tygodni, aby zauważyć efekty.
Pamiętaj jednak, że tylko specjalne olejki na porost włosów powinnaś stosować na skórę głowy – reszta na same włoski lub na końcówki. Popularne z awokado, czy olejek kokosowy ładnie wygładzają włoski, ale na skórę głowy już się ich nie nakłada.
4 liderów wśród olejków na włosy
- Rycynowy
Wzmacnia cebulki włosowe, przyspiesza wzrost włosów i zmniejsza ich łamliwość. Pomaga zwalczyć łupież i łojotok. Często kupisz go w aptekach.
- Z czarnuszki
Pomoże, gdy Twoje włosy są suche i zniszczone zabiegami fryzjerskimi. Zapobiega ich wypadaniu. Sprawi, że nabiorą blasku i elastyczności. Dostępny raczej w sklepach zielarskich.
- Pichtowy (pozyskiwany z jodły białokorej)
Leczy łupież mokry, odżywia cebulki i hamuje wypadanie włosów. Dostępny w aptekach – wczoraj kupiłam 😉
- Migdałowy
Poprawia ukrwienie skóry głowy i przyspiesza porost włosów. Delikatnie je natłuszcza. Kupisz go w drogerii.
Czy wiesz, jak nakładać olejki na włosy?
- NA MOKRO
Zwilż skórę głowy i włosy wodą. Wetrzyj w nie olej i nałóż czepek kąpielowy. Trzymaj przynajmniej 30minut. - Z ODŻYWKĄ
Wymieszaj 2 łyżki odżywki do włosów z 1 łyżką oleju. Nałóż na mokrą głowę. Trzymaj około godziny.
Zmywaj je inaczej niż zwykle
- Odżywką
Spłucz skórę głowy i włosy ciepłą wodą. Nałóż na nie odżywkę i masuj (jak przy myciu głowy). Po chwili spłucz wodą. - Rozcieńczonym szamponem
Jeśli włosy nie wchłaniają dobrze oleju (i pozostaje na nich tłusty film) umyj je szamponem rozcieńczonym wodą 1:1. Obficie spłucz wodą.
Olejowanie nie dla każdego
Pielęgnacja olejami nie jest wskazana dla włosów niskoporowatych. Ich łuski są mocno domknięte. Olej nie wnika w głąb, tylko oblepia włoski, niepotrzebnie je obciążając.
Jak je rozpoznać?
Takie włosy są bardzo gładkie, wręcz śliskie i bardzo lśniące.
Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!
Kim jestem?
Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej – naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą – „Wszystko do nas wraca”.
Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.
Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań.
Zostaw ślad po sobie 🙂